...chia semínka dokážou zvětšit svůj objem až na desetinásobek?

...chia semínka dokážou zvětšit svůj objem až na desetinásobek?

Chia jsou drobná semínka rostliny šalvěje hispánské. Nejvíce byla konzumována v dobách Aztéků, přezdívalo se jim také „potrava běžců“ – dokáží poskytnout energii i pro extrémní fyzické výkony. V současnosti se právě díky těmto svým vlastnostem chia semínka stávají světovým trendem ve zdravém stravování.

Třetinu hmotnosti chia semínek tvoří vláknina. Díky tomu jsou semínka vhodná (nejen) při dietě – dokážou nasát tekutinu a zvětšit svůj objem až na desetinásobek, čímž žaludek zaplní (vytvoří jakýsi „gel“) a udrží pocit sytosti. Díky tomu také poslouží dobře i lidem s diabetem, protože zpomalí rozklad sacharidů a udrží tak stabilní hladinu cukru v krvi. Energie z chia semínek je do těla uvolňována postupně, a tak je mnohem lépe a déle využívána.

Kromě vlákniny chia semínka obsahují velké množství bílkovin a zejména nenasycených mastných kyselin omega 3, které si tělo neumí vytvořit samo. Tyto kyseliny zlepšují paměť a koncentraci, mají protizánětlivý účinek či mají například dobrý vliv na srdce a cévy.

 

Díky gelové konzistenci (zmíněné výše), kterou semínka vytvoří při styku s tekutinou, se využívají jako přírodní pojivo při přípravě těst, kaší, polévek, dezertů, koktejlů. V některých případech dokonce mohou nahradit vejce.

A navíc jsou přirozeně bezlepková! 

 

zdroj: www.seminka-chia.cz