...kokosové máslo není jen k jídlu, ale využívá se i v kosmetice?

Kokosové máslo oproti kokosovému mléku obsahuje méně vody. Často bývá zaměňováno s kokosovým olejem. Ten se však vyrábí z dužiny zralého kokosu, a to lisováním za studena. K výrobě kokosového másla se dužina pomele právě do máselné konzistence. Takové máslo potom obsahuje přes 60% kokosového oleje, na rozdíl od živočišných tuků však kokosové máslo obsahuje středně nasycené kyseliny, které jsou zdravé a vaše tělo "promazávají", aby fungovalo, jak má.

Kokosové máslo lze využít v teplé i studené kuchyni, na slano i na sladko. Nejčastěji se používá k výrobě vitariánských dezertů (vitariání konzumují pouze tepelně neupravené potraviny, přesněji potraviny upravené při max. teplotě 42°C). Díky jeho konzistenci totiž dezerty drží krásně pohromadě i bez pečení.

Jak říká už nadpis, kokosové máslo se nepoužívá pouze v kuchyni, ale také v kosmetice! Podporuje hojení ran, odstraňuje odumřelé buňky z pokožky a tlumí její zarudnutí. Používá se také jako tlumič horečky či při spálení od sluníčka, protože je chladivé.

A kdo jej chce ochutnat, může si jej u nás objednat k svačině na kváskovému chlebíku sypané mandlemi:-)