...první recepty ze špenátu jsou uchovány v kuchařských knihách z roku 1390?

...první recepty ze špenátu jsou uchovány v kuchařských knihách z roku 1390?

Špenát (název pochází z perského slova Esfenaj) je milovaný a nenáviděný. Bohužel, mnoho lidí špenát nejí (zejména kvůli traumatickým zážitkům z některých školních jídelen), což je velký škoda. Špenát totiž obsahuje velké množství kyseliny listové, která je důležitá zejména pro těhotné ženy. Má také velké množství karotenoidů, zejména beta-karotenu, dále vitamínu K, draslíku, hořčíku a železa.

Železo zlepšuje trávení a metabolismus a podporuje činnost štítné žlázy. Právě k obsahu železa se vztahují mnohé dohady. Už jako děti jsme milovali Pepka Námořníka a jeho velké svaly, které měl právě díky konzumaci špenátu. V poslední době se však vynořují dohady, že autor výzkumu, který hodnoty železa udával, se spletl v desetinné čárce a špenát zdaleka tolik železa neobsahu. Nicméně, ať už je to pravda, nebo ne, je špenát hodnotným zdrojem vitamínů a antioxidantů. 

Špenát však má i jedno malinké mínus. Protože obsahuje vysoký obsah kyseliny šťavelové, ochuzuje tělo o vápník. Proto se doporučuje se špenátem konzumovat i potraviny bohaté na vápník, například sýry, vejce, ořechy nebo mléko. 

A my Vám doporučujeme ochutnat naši jedinečnou a veleúspěšnou špenátovou pomazánku!:-)

 

zdroj: wikipedia.cz

   http://hobbyrecepty.cz/spenatove-recepty-zajimavosti/