Freshnack

Přemýšlíte, co na svačinku další den?

Co nachystat, nakoupit a za kolik…?

Objednejte svačinku dětem do školy a sobě do práce. My vám ji kvalitní a čerstvou dovezeme zcela zdarma!

Čas, který ušetříte, můžete věnovat sobě nebo svým dětem.

Nově rozvážíme svačiny také do PRÁCE! 2.2.2015

Nejen vaše děti, ale také vy si můžete pochutnat na svačině, kterou vám doručíme do práce! Doprava je pouze v Olomouci a zcela ZDARMA! :-) Dobrou chuť! :-)

Úvodní slovo

Jako maminka jsem zažívala s přípravou svačin dceři do školy mnoho situací…

Ne vždy jsem stihla nakoupit čerstvé potraviny a tak jsem ráno „slepila“, co jsem doma našla. Svačinky se mi zdály opakující se a bez fantazie. Zase na druhé straně v případech, kdy jsem si na svačinkách dala záležet a skutečně jsem si myslela, že svačina je pečlivě připravená, stávalo se, že mi ji dcera přinesla ze školy zpět, protože na ni neměla chuť a koupila si raději něco sladkého. No není to pro nás rodiče náročné? :) Ačkoliv se snažím vést děti ke zdravější stravě, přirozeně je to stále táhne k čokoládovým tyčinkám, bonbónům, brambůrkám, sladkým nápojům atd.

Tady jsem si uvědomila, že je důležité učit naše děti, aby takovéto pamlsky braly jako výjimečnou pochutinu a ne jako hlavní zdroj stravy.

Pokud děti dostanou „volnou ruku“ při nákupu svačin, jak vyplynulo z našeho marketingového průzkumu, tak mezi nejčastěji nakupovanými svačinami můžeme vidět sladkosti, brambůrky a sladké nápoje. Nemusím být odborník, abych pochopila, že to, jak se děti stravují nyní, se může velmi negativně promítnout až za několik let v podobě obezity či různých onemocnění. Špatné stravování může způsobit také nesoustředěnost, hyperaktivitu, zhoršení výkonu ve škole a agresivitu.

Abych pomohla všem rodičům, kteří mají obdobné zážitky s přípravou svačin jako já, včetně rodičů, kteří mají děti s výživovým omezením, rozhodla jsem se projekt zdravých svačin dodávaných dětem přímo do škol zrealizovat.

Věřím, že budeme všichni společně usilovat o změnu stravovacích návyků našich dětí, které se později přenesou i do dospělých let a nabídneme tak nejen zdravé, ale také chutné a pestré svačiny dětem do škol.

Za kvalitu a čerstvost vám ručím Gabriela Valášková